تاریخ : سه شنبه 28 شهريور 1391
کد 64

پيام رئيس دانشگاه بناب به دانشجويان ورودي سال تحصيلي 92-91

روابط عمومي

پيام رئيس دانشگاه بناب به دانشجويان ورودي سال تحصيلي 92-91

فرزندان عزيزم ، دانش پژوهان آينده و آينده سازان ايران اسلامي ورود شما دانشجويان پژوهنده به جامعه دانشگاهي دانشگاه بناب را صميمانه تبريك مي گوييم. تبريك از آن جهت كه اكنون هريك از شما ، عضوي از يك نهاد علمي هستيد كه چشم انداز آينده ايران اسلامي را فراهم آورد.

اميد است كه با سعي و تلاش مضاعف و مستمر موجبات رشد و شكوفايي استعداد هاي بالقوه خود را فراهم كرده و آن را سرمايه اي براي اعتلاء كشور اسلامي ايران بكار گيرد. زندگي دانشجويي از جمله دورانهايي مي باشد كه بياد ماندني و سرنوشت ساز است . سنگ بناي اهداف بلند همواره در اين دوران بنا نهاده مي شود و آينده آدمي در دوران دانشجويي رقم مي خورد. اميد است كه فرصتها را غنيمت شمرده و از لحظه لحظه آنها در جهت ارتقاء علمي و فرهنگي استفاده كافي ببريد.

پايبندي به آداب و سنن و فرهنگ ايران اسلامي موضوع ديگري است كه مي خواهم با شما عزيزان در ميان بگذارم مطمئناً كسب علم و دانش مي تواند تحول بسيار مثبتي در زندگي فردي و اجتماعي ايجاد كند.

با اين حال ، اين امر نبايد زمينه جدايي از آداب ، سنن و فرهنگ غني ما كه بر پايه ارزشهاي اسلامي ناب محمدي (ص) استوار گرديده و سرمايه اي بي بديل براي ساختن جامعه است فراهم آورد.

پايبندي به سنتهاي اسلامي ، ما را از منجلاب خودباختگي و احساس حقارت نجات خواهد داد. انجام فرايض ديني به ويژه اقامه نماز است كه آسيب ناپذيري انسان در مقابل آسيب هاي زمانه را فراهم مي آورد.

عزيزان من دانشگاه بناب يكي از پنج دانشگاه استان آذربايجان شرقي مي باشد كه مستقلاً تحت نظارت وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري به فعاليت هاي آموزشي ، فرهنگي و پژوهشي خود ادامه مي دهد . دانشگاه بناب در شهر بناب كه شهر حوزه و دانشگاه است و به قم آذربايجان معروف است قرار دارد، لذا از جهاتي داراي هنجارهاي ويژه خود مي باشد . لذا رعايت آداب و سنت هاي ويژه بناب بيش از پيش موجبات ارتقاء فرهنگي دانشگاه و همچنين شهرستان بناب را به همراه خواهد داشت و مانع از بروز مشكلات متعددي كه مي تواند اتفاق بيافتد خواهد شد. اميد است با عنايت ويژه به شرايط شهرستان بناب موجبات رضايت مسئولين ارشد شهرستان و دانشگاه را فراهم آوريد و به تعالي علمي و ارزشي نايل آييد.

اكنون كه در آستانه آغاز سالتحصيلي جديد هستيم درهاي دانشگاه را به روي شما مستعد ترين فرزندان ميهن اسلامي گشوده ايم ، از خداوند متعال مي خواهيم كه به ما توفيق عطاء نمايد كه با عقلانيت، استعداد و تفكر و با تبيين و تدوين سياستهاي آموزشي و پژوهشي و فرهنگي مناسب موجبات ارتقاء و اعتلاي علمي و پژوهشي و فرهنگي دانشجويان و اعضاء هيأت علمي و كاركنان دانشگاه ما را ياري رساند.

                                                       با آرزوي سلامتي و بهروزي همه شما عزيزان

                                                              دكتر قربانعلي حقيقت دوست بناب

                                                                    والسلام عليكم و رحمه ا...

 


  • نوشته شده
  • در سه شنبه 28 شهريور 1391
  • ساعت 12
  • توسط روابط عمومی
  • تعداد بازدید 1557
نظرات شما
captcha refresh